Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

W dniach 15.02.2022r. do 25.02.2022r. odbywać się będą zapisy dzieci w wieku 3- 6 lat do oddziałów  przedszkolnych  w naszej szkole. Wnioski do pobrania ze strony internetowej szkoły (zakładka rekrutacja 2022/2023) lub w sekretariacie szkoły.

Wnioski w wersji papierowej można składać w godz. 8.00 do 14.00 w wyżej wymienionym terminie.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Rekrutacja do oddziału przedszkolnego została wyłączona

Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

Galeria zdjęć ze spotkania (kliknij w zdjęcie)

12 maja naszą szkołę odwiedzili policjanci. Spotkali się z uczniami klas I-VIII oraz przedszkolakami.

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania i porozmawiania  o bezpiecznym zachowaniu na drodze jako pieszy, rowerzysta, czy  pasażer w samochodzie.  Starsi uczniowie zmierzyli się także z kwestią odpowiedzialności karnej za swoje czyny oraz cyberprzemocy.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Dodaj komentarz

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

5 maja 2022r. wspólnie z „Barką ” w naszej gminie obchodzony był Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.  W tym dniu ” Barka” świętowała także 25- lecie swojego istnienia.

W czasie tej uroczystości ogłoszono również wyniki konkursu literackiego i plastycznego ” Każdy inny wszyscy równi- niepełnosprawni są wśród nas”.

 III miejsce w konkursie literackim zajęła Martyna Faculak z klasy V, natomiast Natalia Gwizd z klasy V otrzymała wyróżnienia w obydwu konkursach.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Dodaj komentarz

Gminny Konkurs Astronomiczny ” Wyruszamy w Kosmos”

29 kwietnia 2022r.  w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbył się gminny konkurs astronomiczny „Wyruszamy w Kosmos”. 

W kategorii klas VII-VIII najlepszy okazał się Adrian Kubacka z klasy VII, który zdobył I miejsce. Bardzo dobrze  spisał się również Maciej Kubacka z klasy V, który reprezentował szkołę w kategorii klas V-VI .

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Dodaj komentarz

Międzyszkolny informatyczny konkurs dla uczniów klas VI „Uczeń bezpieczny w sieci”

Międzyszkolny informatyczny konkurs dla uczniów klas VI „Uczeń bezpieczny w sieci” – finaliści.

Galeria zdjęć z konkursu

 dniu 27 kwietnia 2022r. odbył się gminny międzyszkolny informatyczny konkurs dla uczniów klas VI „Uczeń bezpieczny w sieci”. Konkurs realizowany jest w ramach Światowych Dni Bezpiecznego Internetu i ma na celu uwrażliwienie użytkowników na zagrożenia płynące z korzystania z internetu oraz zasad netykiety.

Głównym organizatorem konkursu jest Wójt Gminy Jabłonka pan Antoni Karlak, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Szkoła Podstawowa w Zubrzycy Dolnej.

W gminnym etapie konkursu wzięło udział 23 uczniów szkół podstawowych z gminy Jabłonka. Młodzież zmierzyła się z zadaniami, w których mieli wykazać się znajomością zasad bezpiecznego i właściwego posługiwania się internetem oraz komputerem.Najlepszymi okazali się:

miejsce I – Jakub Gwiżdż

miejsce III – Dominik Wontorczyk

Gratulujemy wiedzy i wysokich wyników.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Dodaj komentarz

MIĘDZYSZKOLNY  KONKURUS WIEDZY NA TEMAT KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH

Czy wiesz, jaki jest narodowy sport w Wielkiej Brytanii, jaki jest najwyższy szczyt w Szkocji, jakie słynne budowle znajdują się w Londynie? Adrian Kubacka i Anna Wątorczyk z pewnością to wiedzą bo reprezentowali naszą szkołę w  I EDYCJI  MIĘDZYSZKOLNEGO  KONKURUS WIEDZY NA TEMAT KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH W ZS W Lipnicy Wielkiej.

ADRIAN  KUBACKA z kl. VII  ZDOBYŁ  II MIEJSCE.

Konkurs odbył się 7 marca i był dedykowany  uczniom  klas 7-8. Nasi uczniowie rywalizowali z przedstawicielami 9 szkół podstawowych z Lipnicy Wielkiej, Lipnicy Małej oraz Jabłonki. Podczas konkursu uczestnicy rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się wiedzą między innymi na temat kultury, geografii, historii, polityki czy znanych świąt Zjednoczonego Królestwa.

Otwarcia konkursu oraz powitania uczestników i gości dokonał Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt. Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektor CUW Marzena Michalak oraz sekretarz gminy Jan Kuliga.

Konkurs miał na celu popularyzację języka angielskiego, zachęcenie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji, podnoszenie motywacji do nauki języków obcych, zachęcenie uczniów do samodzielnej pracy w zdobywaniu wiedzy.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach językowych!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania MIĘDZYSZKOLNY  KONKURUS WIEDZY NA TEMAT KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH została wyłączona

Sukcesy naszych siatkarzy!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Sukcesy naszych siatkarzy! została wyłączona

KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII

28 LUTEGO 2022 odbył się w naszej szkole KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII, KTÓRY MIAŁ NA CELU:

– poszerzanie wiedzy uczniów na temat Wielkiej Brytanii, jej historii, kultury i tradycji oraz życia codziennego mieszkańców,

-rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego,

– zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII:

I MIEJSCE – Adrian Kubacka

II MIEJSCE – Anna Wątorczyk

III MIEJSCE- Julita Pilarczyk

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII została wyłączona

„Betlejem jest w naszych sercach”

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia…

Niech Bóg oświeca Wasze drogi codziennego życia, obdarzy Was błogosławieństwem i pomaga życie czynić szczęśliwym.

Wesołych i ciepłych świąt Bożego Narodzenia życzą

dyrekcja , nauczyciele, pracownicy i uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 3  w Lipnicy Małej

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania „Betlejem jest w naszych sercach” została wyłączona

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki uczniów klas I-III

W dniu 10 grudnia 2021r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnicy Małej w ramach Projektu „Poznaj Polskę” uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Wieliczki.

            Pierwszym punktem zwiedzania była Krakowska Huta Szkła (dawniej Centrum Szkła i Ceramiki), gdzie dzieci wzięły udział w pokazie ręcznego formowania szkła „na żywo”, poznały historię i technologię szklarstwa oraz miały okazję do zabawy w hutników                                           w interaktywnej sali.

            W Kopalni Soli uczniowie wyruszyli na niezwykłą wędrówkę po wielickich podziemiach, gdzie odkrywali Solilandię, szukali śladów Skarbnika i poznali „Legendę o św. Kindze” – patronce górników solnych.

            Wyprawę w głąb kopalni zakończyło zwiedzanie Muzeum Żup Krakowskich, które zostało wpisane przez UNESCO na Międzynarodową Listę Dziedzictwa Kulturowego  i Przyrodniczego. Tam dzieci poznały dzieje przemysłu solnego w Polsce.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Wycieczka do Krakowa i Wieliczki uczniów klas I-III została wyłączona

Wycieczka do Warszawy

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia 2021r. uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, realizowanej w ramach projektu ” Poznaj Polskę” . Zwiedzali min. Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego. Mieli możliwość eksperymentowania w Centrum Nauki Kopernik, czy obejrzenia  zmiany warty przy Pomniku Nieznanego Żołnierza.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Wycieczka do Warszawy została wyłączona

Laureaci XLII Konkursu im. Piotra Borowego

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XLII konkursie Literackim im. Piotra Borowego.  Wśród laureatów były uczennice naszej szkoły:

Karina StachnaI miejsce w kategorii poezja kl. VII-VII

Natalia GwizdzII miejsce w kategorii poezja kl. IV-VI

Martyna Faculakwyróżnienie w kategorii poezja kl. IV- VI

Dziewczynom gratulujemy i dziękujemy !

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Laureaci XLII Konkursu im. Piotra Borowego została wyłączona

” Odkrywam Małopolskę” cd. – wycieczka do Krakowa

22 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnicy  Małej udali się do  Krakowa.  Zwiedzali średniowieczny klasztor  Ojców Benedyktynów w Tyńcu. Uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach :   „Od tabliczki po e-booki, czyli historia książki” , w czasie których poznali dzieje książki, a następnie gęsim piórem mogli spróbować swoich sił w kaligrafii.

Następnym punktem naszej wycieczki było przepiękny ogród zoologiczny w Krakowie. Dzieci mogły nie tylko podziwiać egzotyczne zwierzęta,  m.in.  żyrafę  Rothschildę, słonia indyjskiego, zebry, czy figlarne  małpy,  ale także miały możliwość bezpośredniego kontaktu  i karmienia udomowionych zwierząt  w Mini-Zoo.  I tu zachwytom nie było końca.

 Wyjazd uczniów dofinansowany był  z projektu „Odkrywam Małopolskę” w ramach programu wsparcia turystki szkolnej współfinansowanego przez Województwo Małopolskie.

Obu wycieczkom sprzyjała piękna, jesienna aura.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania ” Odkrywam Małopolskę” cd. – wycieczka do Krakowa została wyłączona

” Odkrywam Małopolskę” – Ojcowski Park Narodowy

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnicy Małej   20 października br. brali udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Na początek mieli możliwość zobaczenia Jaskini Łokietka, gdzie przewodnik w bardzo ciekawy sposób przybliżył im zjawiska krasowe, mogli też podziwiać wspaniałe stalagmity i stalaktyty. Następnie przeszli przez bramę skalna, zwaną Bramą Krakowską. Jak głosi legenda, gdy skały bramy połączą się,  nastąpi koniec świata. W trakcie wędrówki podziwiali malowniczą Dolinę Prądnika wraz z ostańcami skalnymi.

Zobaczyli Multimedialną Ekspozycję Przyrodniczą Ojcowskiego PN. W krótkim czasie mogli poznać przyrodę Ojcowa i Ojcowskiego Parku, posłuchać śpiewu ptaków, usłyszeć jaskiniowe echo i poczuć spadającą kroplę jaskiniowego deszczu, oglądnąć zdjęcia i film 3D.

Ostatnim celem wędrówki był zamek w Pieskowej Skale, gdzie zwiedzili  dziedziniec zamku, podziwiali ogród renesansowy oraz poznali wiele legend związanych z tym miejscem. Po drodze  mieli możliwość  zobaczenia  Maczugi Herkulesa.  

Wyjazd uczniów dofinansowany był  z projektu „Odkrywam Małopolskę” w ramach programu wsparcia turystki szkolnej współfinansowanego przez Województwo Małopolskie.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania ” Odkrywam Małopolskę” – Ojcowski Park Narodowy została wyłączona

” Odkrywam Małopolskę” – Spływ Dunajcem

W dniu 05 października odbył się spływ Dunajcem. Płynęliśmy z prądem rzeki a piękna słoneczna pogoda pozwoliła nam podziwiać piękno Pienin.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki…

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania ” Odkrywam Małopolskę” – Spływ Dunajcem została wyłączona

Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci

To już kolejny sukces Natalii Gwizdz, uczennicy klasy IV w konkursie organizowanym przez KRUS. W tegorocznej edycji Natalia zajęła I miejsce w etapie regionalnym oraz wyróżnienie w etapie wojewódzkim.

Serdecznie gratulujemy Natalii !

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci została wyłączona

VII edycja Konkursu ” GÓRALSKIE CYTANIE”

III miejsce w finale  wojewódzkim tegorocznej zdobyła Emilka Kondys, uczennica klasy II, w kategorii klas I-III . Komisja wojewódzka doceniła umiejętność pięknego czytania tekstów w rodzimej gwarze oraz opowiadania i interpretowania ich treści przez nasza uczennicę. 

Serdecznie gratulujemy Emilce!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania VII edycja Konkursu ” GÓRALSKIE CYTANIE” została wyłączona

Wolontariat

Głównym celem działalności Szkolnego Koła Wolontariatu była promocja idei wolontariatu, aktywowanie uczniów do niesienia bezinteresownej pomocy na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Uczniowie realizowali projekt ” Iskierki miłości” w ramach małopolskiego projektu ” Mieć Wyobraźnię  Miłosierdzia”. Dziękujemy za zaangażowanie uczniom z klas y VII i VIII oraz Paniom:  Marii Świerczek i Pauli Bochaczyk- Klucz.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Wolontariat została wyłączona

Dzień Dziecka

W Dniu Dziecka uczniowie naszej szkoły odbyli wyprawę na bezludna wyspę, gdzie ukryty był skarb. A oto relacja z rejsu:

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Dzień Dziecka została wyłączona

XLI Konkurs Literacki im. Piotra Borowego

Dnia 30.11.2020 r. na stronie internetowej Orawskiej Biblioteki Publicznej zostały ogłoszone wyniki XLI Konkursu Literackiego im. Piotra Borowego. Wśród laureatów znalazła się Martyna Faculak – uczennica klasy IV, która zajęła I miejsce w kategorii poezja kl. IV-VI za wiersz „Muzycka orawsko”. Serdecznie gratulujemy! A wszystkich zainteresowanych odsyłamy do filmu (występ Martynki 30 min. 20 s.)

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania XLI Konkurs Literacki im. Piotra Borowego została wyłączona

Teatrzyk kukiełkowy

Dnia 2 października uczniowie klasy IV zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie kukiełkowe. Była to opowieść o grzecznym rycerzu, który nie potrzebował miecza, aby pokonać smoka, wystarczyły dobre maniery. Piękna dekoracja, oryginalne kukiełki  dostarczyły małym widzom niezapomnianych wrażeń!!!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Teatrzyk kukiełkowy została wyłączona

Ważne informacje na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!

W związku ze zmianami organizacji pracy naszej szkoły wprowadzonymi przepisami w zakresie przeciwdziałania epidemii COVID-19, informuję, że szczegółowy zakres nowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa w szkole znajduje się w:

Procedurach zapewniania bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii.

Dokument ten, wprowadzony Zarządzeniem Dyrektora nr 12/2020 z dnia 25.08.2020 r. obowiązuje od dnia 1 września 2020 roku WSZYSTKICH uczniów oraz pracowników szkoły. W związku z powyższym ustalenia w nim zawarte obowiązują uczniów oraz ich rodziców podczas pobytu w szkole.

Ponieważ reguluje on tak istotne kwestie jak nowe obowiązki w zakresie zachowania wymogów bezpieczeństwa, funkcjonowania szatni, stołówki, kwestie przyprowadzania i odbierania uczniów ze szkoły i wiele innych istotnych kwestii, bardzo proszę o wnikliwe zapoznanie się z nim oraz w miarę możliwości przekazanie niezbędnych wskazówek dzieciom.

Informuję ponadto, że wszyscy uczniowie zostaną zapoznani z nowymi wytycznymi przez nauczycieli i wychowawców w dniu 1 września 2020 r., jednak pokładam głęboką wiarę w pomoc rodziców w upowszechnieniu określonych w Procedurach zasad zachowania i postępowania związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego, która będzie dla nas nieocenionym wsparciem.

Bardzo dziękuję za współpracę i wyrozumiałość.

Małgorzata Faculak

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Ważne informacje na rok szkolny 2020/2021 została wyłączona

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W LIPNICY MAŁEJ

Harmonogram:

kl. I- III- godz. 9.00

kl. IV-VI- godz. 9.30

kl. VII-VIII – godz. 10.00

oddziały przedszkolne- godz. 10.30

Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczki oraz zachowaniu zaleceń sanitarnych.

Uczniowie otrzymają w tym dniu plan lekcji, jak również zostaną zapoznani z zasadami zachowania i postępowania związanymi ze stanem zagrożenia epidemicznego.

Książki każdy uczeń klas I-VIII otrzyma 2 września 2020 r.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W LIPNICY MAŁEJ została wyłączona

Orawa Ojcu Świętemu

Orawa Ojcu Świętemu (film):

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Orawa Ojcu Świętemu została wyłączona

Zarządzenie Dyrektora Szkoły

Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lipnicy Małej z dnia 5 maja 2020 r. W sprawie czasowego zwieszenia zajęć w oddziale przedszkolnym.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Zarządzenie Dyrektora Szkoły została wyłączona

Drodzy mieszkańcy Gminy Jabłonka prosimy o Państwa głos

Chyba nikt z nas nie wątpi, że nasze wioski są jednymi z najpiękniejszych w Małopolsce i nie tylko. Pomóżmy naszej Gminie wygrać konkurs na Najpiękniejszą Gminę Wiejską Małopolski. Wystarczy, że wejdziemy w link dołączony do artykułu, wybierzemy z listy gmin naszą gminę i klikniemy przycisk „Zagłosuj”.

https://link.do/duCwb

Nie traćmy czasu, głosowanie tylko do 10 maja. Musimy awansować do finału. Głosujmy i udostępniajmy link, aby trafił do jak największej grupy odbiorców.

źródło informacji: www.jablonka.pl
Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Drodzy mieszkańcy Gminy Jabłonka prosimy o Państwa głos została wyłączona

Zaproszenie na obchody 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski

2020 roku dobiega końca realizacja trzyletniego programu 2018-2020 gminy Jabłonka związanego z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i przyłączenia do niej części Górnej Orawy. Termin uroczystych obchodów upamiętniających Orawian  i innych budzicieli ducha narodowego tamtych lat i stulecie przyłączenia części Orawy i Spisza do Polski zaplanowano na     16 i 17 lipca 2020 roku. Z okazji tej rocznicy w parku przed Urzędem Gminy w Jabłonce jest planowane odsłonięcie pamiątkowej tablicy dla upamiętnienia ORAWSKICH BOHATERÓW.

Jednak termin oraz forma obchodów może ulec zmianie z powodu panującej epidemii koronawirusa. Jeśli będzie taka konieczność, symboliczne odsłonięcie pamiątkowej tablicy nastąpi w parku przed Urzędem Gminy w Jabłonce, które odbędzie się 28 lipca 2020 r. lub w późniejszym terminie. Będziemy o nim informować na stronie Urzędu Gminy oraz Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce.

Uroczystość objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
w Stulecie Odzyskania Niepodległości

www.prezydent.pl

Komitet Honorowy

Komitet Organizacyjny

Program uroczystych obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości na Orawie 2020

Uroczyste obchody 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski

Wydarzenia uroczystych obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości 2018-2019

Zaproszenie na obchody 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski

 

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Zaproszenie na obchody 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski została wyłączona

Obowiązkowy spis próbny w Gminie Jabłonka – od 01 do 30 kwietnia 2020 r.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Obowiązkowy spis próbny w Gminie Jabłonka – od 01 do 30 kwietnia 2020 r. została wyłączona

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

Informujemy, ze wszystkie dzieci, których rodzice składali wnioski o przyjecie do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnicy Małej, zostały przyjęte.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych została wyłączona

Konkurs „ Liczę się dla Jabłonki”

Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez Urząd Statystyczny w Krakowie. Jego głównym celem jest promocja spisu próbnego, który odbędzie się w gminie Jabłonka w dniach od 1 do 30 kwietnia 2020 r. , a także edukacja uczniów z zakresu statystyki publicznej. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Gminy Jabłonka oraz uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, którzy mieszkają na terenie Gminy Jabłonka.

Szczegółowe informacje na temat konkursu na stronie Gminy Jabłonka

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Konkurs „ Liczę się dla Jabłonki” została wyłączona

WAŻNE!

Bardzo proszę wszystkich uczniów aby codzienne sprawdzali  skrzynkę wiadomości w dzienniku elektronicznym Librus.

dyrektor, Małgorzata Faculak

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania WAŻNE! została wyłączona

Zagrożenie koronawirusem

Treść komunikatu

 FILM – Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Zagrożenie koronawirusem została wyłączona

BAL KARNAWAŁOWY

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci BAL KARNAWAŁOWY. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców i dzieci nie miała granic przygotowując stroje karnawałowe. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania BAL KARNAWAŁOWY została wyłączona

Finał XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka

W czwartek 23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbył się finał XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. W etapie wojewódzkim zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych i młodzież szkół średnich ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin, zwycięzcy wcześniej przeprowadzonych eliminacji gminnych.  Naszą szkołę reprezentowali Adrian Kubacka uczeń klasy V i Natalia Szatanik uczennica kl. VI, która zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Finał XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka została wyłączona

Jasełka

Dnia 20 grudnia cała szkoła spotkała się na szkolnej wigilii.  Dzieci z oddziału zerowego przy pięknej dekoracji świątecznej wystawiły Jasełka, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.  Przypomniano polskie tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Uczniowie szkoły podstawowej swym pięknym śpiewem  pastorałek i piosenek świątecznych uświadomili  wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Niesamowitym przeżyciem dla wszystkich był śpiew najpiękniejszych polskich kolęd, do których przygrywali nasi uczniowie na różnych instrumentach muzycznych.   Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Jasełka została wyłączona

MIKOŁAJKI

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków, Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana zawitał do naszego Przedszkola. Oprócz prac plastycznych, grupy zaprezentowały piosenkę przed tak wyjątkową osobą. Potem Mikołaj wręczał wszystkim dzieciom prezenty. A prezenty były wspaniałe!!!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania MIKOŁAJKI została wyłączona

Dzień Zdrowego Żywienia

Dnia 29 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Żywienia. Celem święta było promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych poprzez wskazywanie dobrych nawyków żywieniowych, zachęcanie do spożywania regularnie posiłków oraz  informowanie o konsekwencjach złej diety. Na początek naszych obchodów wszyscy obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów klas starszych pt. „O Dyziu i bolącym brzuszku”. Następnie  został rozstrzygnięty konkurs pn. „W owocach siła”, a nagrody trafiły do uczniów klas II i VIII.  Serdecznie gratulujemy! Na koniec mogliśmy skosztować pysznych soczków i szaszłyków owocowych przygotowanych przez uczniów klasy VI.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Dzień Zdrowego Żywienia została wyłączona

Konkurs Literacki im. Piotra Borowego

28.11.2019 r.  w Orawskiej Bibliotece Publicznej spotkali się laureaci Konkursu Literackiego im. Piotra Borowego, a wśród nich uczennice naszej szkoły:

  • Natalia Szatanik kl. VI – III miejsce (wiersz)
  • Zuzanna Farganus kl. VI – I miejsce (gawęda)
  • Karina Stachna kl. V – I miejsce (wiersz)

GRATULUJEMY!!!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Konkurs Literacki im. Piotra Borowego została wyłączona

Dyskoteka andrzejkowa

Dyskoteka to wydarzenie, na które czekają wszyscy uczniowie. Chłopaki szykują fryzury i najlepsze koszulki, a dziewczęta – najładniejsze sukienki i najbardziej pachnące perfumy. Jedni odważnie pokazywali swoje umiejętności taneczne, inni gdzieś z boku nieśmiało kołysali się w takt piosenek, ktoś stał całkiem z tyłu i podziwiał tych odważnych – troszkę może im zazdroszcząc. Zabawę urozmaicili starsi koledzy przygotowując dla maluchów „wróżby”. Niektórym tak się to podobało, że kilka razy podchodzili do „cyganki” – ta jednak za każdym razem wróżyła im to samo… Zabawa była przednia!
Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Dyskoteka andrzejkowa została wyłączona

Cyrk Szok

Występy cyrkowców z grupy Szok były zabawnym przerywnikiem w lekcjach. Oglądaniu ich umiejętności aktorskich i sprawności fizycznej towarzyszyły salwy śmiechu i podziw dla tej trudnej sztuki – nie każdy przecież umie czarować, żonglować czy chodzić na szczudłach. „Szczęściarze” mogli doświadczyć też, jak to jest być pomocnikiem klauna. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzą.
Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Cyrk Szok została wyłączona