Ważne informacje na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!

W związku ze zmianami organizacji pracy naszej szkoły wprowadzonymi przepisami w zakresie przeciwdziałania epidemii COVID-19, informuję, że szczegółowy zakres nowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa w szkole znajduje się w:

Procedurach zapewniania bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii.

Dokument ten, wprowadzony Zarządzeniem Dyrektora nr 12/2020 z dnia 25.08.2020 r. obowiązuje od dnia 1 września 2020 roku WSZYSTKICH uczniów oraz pracowników szkoły. W związku z powyższym ustalenia w nim zawarte obowiązują uczniów oraz ich rodziców podczas pobytu w szkole.

Ponieważ reguluje on tak istotne kwestie jak nowe obowiązki w zakresie zachowania wymogów bezpieczeństwa, funkcjonowania szatni, stołówki, kwestie przyprowadzania i odbierania uczniów ze szkoły i wiele innych istotnych kwestii, bardzo proszę o wnikliwe zapoznanie się z nim oraz w miarę możliwości przekazanie niezbędnych wskazówek dzieciom.

Informuję ponadto, że wszyscy uczniowie zostaną zapoznani z nowymi wytycznymi przez nauczycieli i wychowawców w dniu 1 września 2020 r., jednak pokładam głęboką wiarę w pomoc rodziców w upowszechnieniu określonych w Procedurach zasad zachowania i postępowania związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego, która będzie dla nas nieocenionym wsparciem.

Bardzo dziękuję za współpracę i wyrozumiałość.

Małgorzata Faculak

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Ważne informacje na rok szkolny 2020/2021 została wyłączona

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W LIPNICY MAŁEJ

Harmonogram:

kl. I- III- godz. 9.00

kl. IV-VI- godz. 9.30

kl. VII-VIII – godz. 10.00

oddziały przedszkolne- godz. 10.30

Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczki oraz zachowaniu zaleceń sanitarnych.

Uczniowie otrzymają w tym dniu plan lekcji, jak również zostaną zapoznani z zasadami zachowania i postępowania związanymi ze stanem zagrożenia epidemicznego.

Książki każdy uczeń klas I-VIII otrzyma 2 września 2020 r.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W LIPNICY MAŁEJ została wyłączona

Orawa Ojcu Świętemu

Orawa Ojcu Świętemu (film):

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Orawa Ojcu Świętemu została wyłączona

Zarządzenie Dyrektora Szkoły

Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lipnicy Małej z dnia 5 maja 2020 r. W sprawie czasowego zwieszenia zajęć w oddziale przedszkolnym.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Zarządzenie Dyrektora Szkoły została wyłączona

Drodzy mieszkańcy Gminy Jabłonka prosimy o Państwa głos

Chyba nikt z nas nie wątpi, że nasze wioski są jednymi z najpiękniejszych w Małopolsce i nie tylko. Pomóżmy naszej Gminie wygrać konkurs na Najpiękniejszą Gminę Wiejską Małopolski. Wystarczy, że wejdziemy w link dołączony do artykułu, wybierzemy z listy gmin naszą gminę i klikniemy przycisk „Zagłosuj”.

https://link.do/duCwb

Nie traćmy czasu, głosowanie tylko do 10 maja. Musimy awansować do finału. Głosujmy i udostępniajmy link, aby trafił do jak największej grupy odbiorców.

źródło informacji: www.jablonka.pl
Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Drodzy mieszkańcy Gminy Jabłonka prosimy o Państwa głos została wyłączona

Zaproszenie na obchody 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski

2020 roku dobiega końca realizacja trzyletniego programu 2018-2020 gminy Jabłonka związanego z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i przyłączenia do niej części Górnej Orawy. Termin uroczystych obchodów upamiętniających Orawian  i innych budzicieli ducha narodowego tamtych lat i stulecie przyłączenia części Orawy i Spisza do Polski zaplanowano na     16 i 17 lipca 2020 roku. Z okazji tej rocznicy w parku przed Urzędem Gminy w Jabłonce jest planowane odsłonięcie pamiątkowej tablicy dla upamiętnienia ORAWSKICH BOHATERÓW.

Jednak termin oraz forma obchodów może ulec zmianie z powodu panującej epidemii koronawirusa. Jeśli będzie taka konieczność, symboliczne odsłonięcie pamiątkowej tablicy nastąpi w parku przed Urzędem Gminy w Jabłonce, które odbędzie się 28 lipca 2020 r. lub w późniejszym terminie. Będziemy o nim informować na stronie Urzędu Gminy oraz Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce.

Uroczystość objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
w Stulecie Odzyskania Niepodległości

www.prezydent.pl

Komitet Honorowy

Komitet Organizacyjny

Program uroczystych obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości na Orawie 2020

Uroczyste obchody 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski

Wydarzenia uroczystych obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości 2018-2019

Zaproszenie na obchody 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski

 

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Zaproszenie na obchody 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski została wyłączona

Obowiązkowy spis próbny w Gminie Jabłonka – od 01 do 30 kwietnia 2020 r.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Obowiązkowy spis próbny w Gminie Jabłonka – od 01 do 30 kwietnia 2020 r. została wyłączona

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

Informujemy, ze wszystkie dzieci, których rodzice składali wnioski o przyjecie do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnicy Małej, zostały przyjęte.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych została wyłączona

Konkurs „ Liczę się dla Jabłonki”

Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez Urząd Statystyczny w Krakowie. Jego głównym celem jest promocja spisu próbnego, który odbędzie się w gminie Jabłonka w dniach od 1 do 30 kwietnia 2020 r. , a także edukacja uczniów z zakresu statystyki publicznej. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Gminy Jabłonka oraz uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, którzy mieszkają na terenie Gminy Jabłonka.

Szczegółowe informacje na temat konkursu na stronie Gminy Jabłonka

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Konkurs „ Liczę się dla Jabłonki” została wyłączona

WAŻNE!

Bardzo proszę wszystkich uczniów aby codzienne sprawdzali  skrzynkę wiadomości w dzienniku elektronicznym Librus.

dyrektor, Małgorzata Faculak

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania WAŻNE! została wyłączona

Zagrożenie koronawirusem

Treść komunikatu

 FILM – Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Zagrożenie koronawirusem została wyłączona

BAL KARNAWAŁOWY

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci BAL KARNAWAŁOWY. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców i dzieci nie miała granic przygotowując stroje karnawałowe. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania BAL KARNAWAŁOWY została wyłączona

Finał XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka

W czwartek 23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbył się finał XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. W etapie wojewódzkim zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych i młodzież szkół średnich ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin, zwycięzcy wcześniej przeprowadzonych eliminacji gminnych.  Naszą szkołę reprezentowali Adrian Kubacka uczeń klasy V i Natalia Szatanik uczennica kl. VI, która zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Finał XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka została wyłączona

Jasełka

Dnia 20 grudnia cała szkoła spotkała się na szkolnej wigilii.  Dzieci z oddziału zerowego przy pięknej dekoracji świątecznej wystawiły Jasełka, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.  Przypomniano polskie tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Uczniowie szkoły podstawowej swym pięknym śpiewem  pastorałek i piosenek świątecznych uświadomili  wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Niesamowitym przeżyciem dla wszystkich był śpiew najpiękniejszych polskich kolęd, do których przygrywali nasi uczniowie na różnych instrumentach muzycznych.   Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Jasełka została wyłączona

MIKOŁAJKI

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków, Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana zawitał do naszego Przedszkola. Oprócz prac plastycznych, grupy zaprezentowały piosenkę przed tak wyjątkową osobą. Potem Mikołaj wręczał wszystkim dzieciom prezenty. A prezenty były wspaniałe!!!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania MIKOŁAJKI została wyłączona

Dzień Zdrowego Żywienia

Dnia 29 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Żywienia. Celem święta było promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych poprzez wskazywanie dobrych nawyków żywieniowych, zachęcanie do spożywania regularnie posiłków oraz  informowanie o konsekwencjach złej diety. Na początek naszych obchodów wszyscy obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów klas starszych pt. „O Dyziu i bolącym brzuszku”. Następnie  został rozstrzygnięty konkurs pn. „W owocach siła”, a nagrody trafiły do uczniów klas II i VIII.  Serdecznie gratulujemy! Na koniec mogliśmy skosztować pysznych soczków i szaszłyków owocowych przygotowanych przez uczniów klasy VI.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Dzień Zdrowego Żywienia została wyłączona

Konkurs Literacki im. Piotra Borowego

28.11.2019 r.  w Orawskiej Bibliotece Publicznej spotkali się laureaci Konkursu Literackiego im. Piotra Borowego, a wśród nich uczennice naszej szkoły:

  • Natalia Szatanik kl. VI – III miejsce (wiersz)
  • Zuzanna Farganus kl. VI – I miejsce (gawęda)
  • Karina Stachna kl. V – I miejsce (wiersz)

GRATULUJEMY!!!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Konkurs Literacki im. Piotra Borowego została wyłączona

Dyskoteka andrzejkowa

Dyskoteka to wydarzenie, na które czekają wszyscy uczniowie. Chłopaki szykują fryzury i najlepsze koszulki, a dziewczęta – najładniejsze sukienki i najbardziej pachnące perfumy. Jedni odważnie pokazywali swoje umiejętności taneczne, inni gdzieś z boku nieśmiało kołysali się w takt piosenek, ktoś stał całkiem z tyłu i podziwiał tych odważnych – troszkę może im zazdroszcząc. Zabawę urozmaicili starsi koledzy przygotowując dla maluchów „wróżby”. Niektórym tak się to podobało, że kilka razy podchodzili do „cyganki” – ta jednak za każdym razem wróżyła im to samo… Zabawa była przednia!
Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Dyskoteka andrzejkowa została wyłączona

Cyrk Szok

Występy cyrkowców z grupy Szok były zabawnym przerywnikiem w lekcjach. Oglądaniu ich umiejętności aktorskich i sprawności fizycznej towarzyszyły salwy śmiechu i podziw dla tej trudnej sztuki – nie każdy przecież umie czarować, żonglować czy chodzić na szczudłach. „Szczęściarze” mogli doświadczyć też, jak to jest być pomocnikiem klauna. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzą.
Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Cyrk Szok została wyłączona

Narodowe Święto Niepodległości

„Ojczyzna wolna, znowu wolna!
Tak bije serce, huczą skronie!
A Biały Orzeł w słońcu kwiatów
przyleciał, by Go ująć w dłonie.

Zawsze był z nami – ptak wspaniały,
choć czasem ktoś odszedł daleko…
Bronił tej ziemi, bo ją kochał
sercem pokoleń już od wieków.”

8 listopada 2019r. odbył się w naszej szkole uroczysty  apel z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Uczniowie przypomnieli  ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne sprzed 101 lat.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Narodowe Święto Niepodległości została wyłączona

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

         5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia już od rana do przedszkola przychodziły przeróżne postacie z bajek- były to przebrane przedszkolaki. Nie zabrakło w tym dniu zabaw oraz ciekawych konkursów. Największą atrakcją okazała się prezentacja postaci, za które dzieci się przebrały.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania DZIEŃ POSTACI Z BAJEK została wyłączona

Ślubowanie uczniów klasy I

Na ten dzień czekali wszyscy pierwszacy! Od dzisiaj są wreszcie oficjalnymi uczniami naszej szkolnej społeczności. Przez długi czas przygotowywali się do swojego pierwszego, oficjalnego występu – ucząc się piosenek i wierszyków, ale przede wszystkim pokonując strach i tremę. Dali jednak radę i udowodnili wszystkim, że są gotowi wypełniać obowiązki prawdziwego ucznia. Złożyli więc przyrzeczenie i zostali pasowani na ucznia przez Panią Dyrektor. Wszystkim pierwszakom gratulujemy i życzymy wytrwałości w pokonywaniu różnych zawiłości nauki.
Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Ślubowanie uczniów klasy I została wyłączona

Dzień Nauczyciela

„Wykształcenie to dobro,
którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”.


W podziękowaniu, za trudną prace i wskazanie właściwej drogi
życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych
jak również uśmiechu każdego dnia…

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Dzień Nauczyciela została wyłączona

„Niewidomi, niepełnosprawni – nie gryzą”

02 października mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Panią Barbarę i Pana Jacka- dwójkę niewidomych. Spotkali się oni zarówno z tymi najmłodszymi, jak i starszymi uczniami. Dla wielu naszych uczniów było to pierwsze spotkanie z osobami, które nie widzą.  

Wszyscy mogliśmy się przekonać , że osoba niewidząca może wiele: czytać, pisać, grać na instrumencie, tańczyć, sprawnie się poruszać, czyli żyć jak zdrowy człowiek. Czasem jednak potrzebuje pomocy. I jak wspierać ludzi niewidzących, jak zachowywać się w ich obecności , by nie czuli się odtrąceni, inni  uczyliśmy wspólnie spędzając czas.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania „Niewidomi, niepełnosprawni – nie gryzą” została wyłączona

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny- 2019/20. Dzisiejszy dzień był szczególny dla 16 uczniów, którzy rozpoczynają naukę w klasie pierwszej.

W tym dniu wspominamy także tych wszystkich , którzy we wrześniu 1939 roku walczyli w obronie naszej ojczyzny.

 Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi życzymy pomyślności  i wszystkiego najlepszego.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 została wyłączona

Dzień Dziecka ze szkolnym wolontariatem

Tradycją w naszej szkole jest Dzień Dziecka organizowany przez członków Koła Wolontariatu dla młodszych kolegów i koleżanek. Dzień ten upłynął wśród śmiechów, zabaw i gier. Najwięcej jednak radości – jak zresztą co roku – sprawiła „wojna na balony wodne”. Nikt się nie złościł i nie gniewał kiedy z ubrań kapała woda. Raczej niezadowoleni byli ci, którzy z tej potyczki wyszli „na sucho”! Mamy nadzieję, że mimo, iż za rok nie będzie już gimnazjalistów, zwyczaj wspólnie spędzonego Dnia Dziecka pozostanie w naszej szkolnej tradycji.
Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Dzień Dziecka ze szkolnym wolontariatem została wyłączona

Bezpieczeństwo uczniów

Informacja w zakresie działań dotyczących bezpieczeństwa uczniów:

Pobierz dokument

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Bezpieczeństwo uczniów została wyłączona

Międzyszkolne Zawody Sprawnościowe dla klas I-III

 
Po raz kolejny w naszej szkole rozegrano Międzyszkolne Zawody Sprawnościowe dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych z naszej miejscowości. Niestety, pogoda nie dopisała, ale wśród zawodników nie zabrakło ducha walki i prawdziwej sportowej rywalizacji. Emocje udzieliły się także opiekunom, którzy do końca mobilizowali i wspierali swoich podopiecznych. Zwycięzca mógł być tylko jeden i tym razem była to drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1, która w najbliższym czasie będzie reprezentowała Lipnicę Małą podczas zawodów gminnych. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!
Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Międzyszkolne Zawody Sprawnościowe dla klas I-III została wyłączona

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty Dnia 27 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Mamy i Taty.
Dzieci przygotowały zabawne przedstawienie pt. „Jak mama z tatą się poznali i się w sobie zakochali”. Spotkanie wzbogacały również piękne utwory literackie i muzyczne o rodzicach – wykonane przez naszych uczniów. Występy wywołały wiele emocji, były chwile wzruszeń oraz momenty wielkiej radości.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Dzień Mamy i Taty została wyłączona

Gratulacje

dla naszej uczennicy Eweliny Wontorczyk,

która otrzymała tytuł laureata

„Biblijnego Konkursu Tematycznego „Dzieje przymierza”

Sukcesu gratulujemy również ks. proboszczowi Piotrowi Grotowskiemu, który przygotował Ewelinę do konkursu.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Gratulacje została wyłączona

Sukces Natalii Gwizdz

Nasza uczennica Natalia Gwizdz (kl. II) zajęła I miejsce w etapie regionalnym IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi : maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja, przebiegająca pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” miała zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom związanym z wykorzystywaniem w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Uroczysta gala finałowa odbędzie się 23 maja 2019 r. w Krakowie.

GRATULUJEMY !!!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Sukces Natalii Gwizdz została wyłączona

Konstytucja 3 Maja

W poniedziałek 6. maja 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, poświęcona: rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, świętu Flagi Polskiej oraz rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej . Celem apelu było kształtowanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej. Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie pod kierunkiem pani Sylwii Bochaczyk-Kubacka i Grażyny Jazowskiej-Zając przygotowali żywą lekcję historii, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Słowem i pieśnią, młodzież  przybliżyła  wydarzenia związane z uchwaleniem tej Ustawy Rządowej oraz historią Flagi Polskiej i rocznicą wejścia Polski do UE .

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Konstytucja 3 Maja została wyłączona

Zmarł ks. Kanonik Adam Leśniak

Podczas pielgrzymki na Węgry śladami św. Stefana, w dniu 04.05.2019 r. zmarł nagle ks. Kanonik Adam Leśniak – były proboszcz naszej parafii.

Requiem aeternam
dona ei, Domine…

Jan Twardowski

Boże, po stokroć święty, mocny i uśmiechnięty (…) dzisiaj, gdy mi tak smutno i duszno i ciemno –uśmiechnij się nade mną. Suplikacje

Ksiądz Kanonik Adam Leśniak był wieloletnim katechetą w naszym Gimnazjum (od 2000r. do 2017r.). Przygotowując do Sakramentu Bierzmowania wychował całe pokolenie młodych Lipniczan. Uczył modlitwy, skupienia, szacunku i wrażliwości do drugiego człowieka. Wspaniale łączył pracę duszpasterską z pracą nauczyciela i wychowawcy. To z Jego inicjatywy w tradycję szkolną wpisały się coroczne wyjazdy uczniów do Oświęcimia i Wadowic. Na szkolnych korytarzach zawsze można było zobaczyć Księdza Kanonika otoczonego młodzieżą. To On dostrzegał w nich talenty, wierzył w ich potencjał dobra i był „zatroskany” o ich przyszłość.

Będzie nam brakowało Jego spokoju, opanowania, skupienia i przykładu, jak żyć blisko Boga…

„Pomagał nam zrozumieć sens życia – teraz pomaga nam zrozumieć sens śmierci”

Lech Kaczyński – po śmierci Ks. Twardowskiego. List do mediów


Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Zmarł ks. Kanonik Adam Leśniak została wyłączona

EGZAMINY

Tegoroczny maraton egzaminacyjny rozpoczęli gimnazjaliści, którzy jako pierwsi zmierzyli się z testami. Był to ostatni egzamin przeprowadzony w gimnazjum od 2002 roku. Następnie przed tym trudnym wyzwaniem stanęli uczniowie klas ósmych po dwudziestoletniej przerwie.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania EGZAMINY została wyłączona

„JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA”

W dniach od 6 marca do 5 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka żywności długoterminowej  pn. „Jałmużna wielkopostna”. Zebrana żywność zostanie przekazana Siostrom Albertynkom z Zakopanego, które służą pomocą bezdomnym i ubogim. Dziękujemy za zaangażowanie!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania „JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA” została wyłączona

W pracowni krawieckiej – Szyjemy zabawki

W dniu 04.04.2019 r. w kl. III odbyła się ciekawa lekcja pt. „W pracowni krawieckiej – Szyjemy zabawki”. Uczniowie poznali różne rodzaje ściegów, nauczyli się przyszywania guzików i ozdób oraz szycia maskotki. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem i satysfakcją własnoręcznie wykonanej maskotki.

Dziękujemy krawcowej pani Agnieszce Jazowskiej za pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej lekcji.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania W pracowni krawieckiej – Szyjemy zabawki została wyłączona

Kolejny sukces Marka Pniaczka

W dniach 8-16 marca 2019 roku w Szklarskiej Porębie rozegrano Mistrzostwa Polski juniorów w kategoriach do lat 16 i do lat 18.  w których brał udział nasz wielokrotnie utytułowany uczeń Marek Pniaczek . Na tych zawodach  Marek zdobył tym razem brązowy medal.

Marek gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Kolejny sukces Marka Pniaczka została wyłączona

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY


Dnia 20 marca 2019 r. powitaliśmy w naszej szkole WIOSNĘ. Najmłodsi uczestnicy prezentowali peleryny Pani Wiosny, natomiast uczniowie klas IV – VIII brali udział                      w popisie talentów na wzór znanego na całym świecie show „Mam Talent”.  Konkurs  odbył się już po raz drugi, a  miał na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie                       i odkrywanie młodych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, teatralne, gry na instrumentach…

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa!!!

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY została wyłączona

Sukcesy młodych siatkarek klas IV – VI

Sukcesy młodych siatkarek klas IV – VI S.P.3  rozpoczęły się w tym roku w sam DZIEŃ KOBIET czyli 8 MARCA, wtedy to dziewczynki zdobyły I miejsce w Gm. Jabłonka i tym samym otworzyły sobie start w MOS Rabka Zdrój, gdzie również zdobyły I miejsce a uczennica kl. V Natalia S. zdobyła statuetkę najlepszej zawodniczki turnieju. Kolejne rozgrywki  na szczeblu powiatu odbyły się w Krośnicy. Tam dziewczynki w bardzo zaciekłej rywalizacji zostały pokonane tylko przez S.P.11 Nowy Targ i tym samym zakończyły rozgrywki na II miejscu w powiecie. Zdobyły puchar dla szkoły i medale dla siebie i Pani Krystyny B. 

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Sukcesy młodych siatkarek klas IV – VI została wyłączona

Dzień Kobiet


08.03.2019 – To już  kolejny raz dane nam było gościć panie z naszej wsi  z okazji Dnia Kobiet, które zresztą bardzo chętnie i licznie odpowiadają na nasze zaproszenie. Reprezentant płci męskiej Hubert Ferenc serdecznie przywitał przybyłe panie, składając przedstawicielkom płci pięknej najserdeczniejsze życzenia. Dalsza część spotkania przebiegła w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Przy herbacie, kawie, domowych cistach i śpiewie młodych wolontariuszy, panie miały okazję spędzić wesoło czas i dobrze się bawić. Mamy nadzieję, że ten miły nastrój będzie im towarzyszył jak najdłużej.

Uczniowie zasługujący na podziękowania to: Dominika Omylak (ciasto), Ewelina Wontorczyk, Justna Zbieżek, Natalia Wilk (ciasto), Klaudia Kidoń (ciasto), Martyna Gwiżdż, Gabriela Gondek, Marta Szymek (ciasto), Martyna Jazowska (ciasto), Sabina Wontorczyk i Karolina Gwiżdż (ciasto), Martyna Piekarczyk, Izabela Szymala, Magdalena Holla i Adrianna Wierzbiak (ciasto), Julia Karkoszka i Sylwia Wontorczyk (ciasto), Julia i Aleksandra Wontorczyk (ciasto), Hubert Ferenc, Kacper Węglarz, Michał Sobek, Kamil Wierzbiak, Sebastian Omylak, Daniel Stec oraz opiekunowie: Dorota Polaczek i Halina Janowiak.

Serdecznie podziękowania składamy również rodzicom, którzy bardzo chętnie wspierają swoje pociechy angażujące się w akcje organizowane przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Zaszufladkowano do kategorii Uncategorized | Możliwość komentowania Dzień Kobiet została wyłączona